Під час Форуму було обговорено та представлено перспективи розвитку виробництва електроенергії в Україні за рахунок відновлювальних джерел

 

Актуальною темою, яка розглядалась в рамках Форуму, стала тема: «Перспективи розвитку виробництва електроенергії в Україні за рахунок відновлювальних джерел». Модератором панельної дискусії виступив Конеченков Андрій Євгенович, голова правління ГС «Українська вітроенергетична асоціація».

Серед експертів в галузі відновлювальної енергетики до слова було запрошено:

  • заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталію Бойко,
  • голову правління акціонерного банку «Укргазбанк» Кирила Шевченка,
  • голову Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука,
  • Народного депутата ВР України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексія Рябчина,
  • генерального директора компанії «Віндкрафт Україна» Карла Стурена,
  • Державного секретаря Королівства Швеція з питань екології і клімату пані Єву Сведлінг;
  • голову правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Мінекономрозвитку України Володимира Ставнюка.

В рамках панельної дискусії було обговорено основні тенденції щодо залучення інвестиційних ресурсів в розбудову сектору відновлювальної енергетики в Україні, а також представлено проект в даній сфері, що було урочисто відкрито саме в рамках Форуму, а саме будівництво вітроелектростанції «Новотроїцьке» (перша черга 15 МВт, загальна потужність – 140 МВт).

В рамках панельної дискусії було обговорено затверджену Кабінетом Міністрів України енергетичну стратегію України, яка передбачає 25 % розвитку відновлювальних джерел енергії до 2035 року. Детальні роз’яснення  щодо подальшого виконання стратегії дала заступник профільного міністерства пані Наталія Бойко.

Голова АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко зауважив, що вказаний банк в рамках укладеного у 2016 році під час ІХ Форуму меморандуму з Херсонською обласною державною адміністрацією протягом 2016 – 2017 років  проінвестував 1 мільярд 200 мільйонів гривень в «екологічні проекти» Херсонщини (2 проекти). На подальшу перспективу на Херсонщині для інвестування розглядається ще 13 проектів.

Державний Секретар Швеції з питань екології та клімату пані Єва Сведлінг прокоментувала ситуацію щодо положень та виконання Паризької угоди про зміну клімату, яку Україна також ратифікувала та взяла на себе зобов’язання щодо виконання, а також поділилась досвідом Швеції щодо політики зменшення викидів від промислових підприємств шляхом переходу на альтернативні технології.

Сергій Савчук, голова Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук підкреслив, що Уряд на сьогодні створює певні стимулюючі положення для інвестиційної діяльності в сфері відновлювальної енергетики.

З метою підтвердження намірів щодо реалізації інвестиційних проектів на території Херсонської області у сфері відновлювальних джерел енергії між Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Віндкрафт Україна» укладено меморандум про співпрацю, який передбачає реалізацію у найближчій перспективі ряду проектів з будівництва вітроелектростанцій, саме:

– «Овер’янівська» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького та Генічеського районів;

– «Новотроїцька» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького району;

– «Каланчацька» ВЕС потужністю 300 МВт на території Каланчацького району;

– «Чаплинська» ВЕС потужністю 300 МВт на території Чаплинського району.

 

Comments are closed.