Розбудова агропромисловості – фундамент майбутнього

29 вересня 2017 року у рамках Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: привабливість, співпраця, інвестиції, економічний розвиток» проведено панельну дискусію «Розбудова агропромисловості – фундамент майбутнього».

Модерував вказану дискусію голова Комітету агропромислового комплексу при Торгово-Промисловій Палаті України Юхновський Олег Іванович.

Спікерами зазначеного заходу виступали: міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Малков Михайло Володимирович; Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Новіков Геннадій Володимирович; Академік, член Президії Національної академії аграрних наук України Власов Вячеслав Володимирович.

Концепція заходу полягала у висвітленні переваг інвестування у розвиток сільського господарства Херсонської області, презентації найактуальніших на сьогоднішній день інвестиційних векторів агропромислової галузі Херсонщини та представленні експортного потенціалу аграрного сектору регіону.

Під час панельної дискусії було презентовано найважливіші стратегічні напрямки розвитку агропромислового комплексу, зокрема розглянуто питання щодо впровадження сучасних концепцій органічного виробництва, виноробства, зрошення та сільськогосподарського машинобудування, крім того окреслено питання просування аграрної продукції на європейські ринки.

Опрацьовано актуальні напрямки впровадження інноваційних технологій у виробництві агропромислової продукції, висвітлено питання застосування світового досвіду у підтримці та розвитку аграрної сфери.

Крім того, учасники заходу  мали можливість ознайомитися з концепцією створення Центру інноваційного розвитку сільських територій при Інституті зрошувального землеробства НААН України, який за мету матиме прискорення інноваційних процесів в аграрному секторі економіки та посилення впливу аграрної науки на конкурентоспроможність галузей сільського господарства і переробної промисловості.

Водночас в ході заходу презентовано концепцію впровадження Проекту AGROPORT, який націлений на підтримку збуту та розвитку дрібного і середнього фермера та в рамках якого у 2018 році планується провести відповідний Форум на території Херсонської області.

В рамках дискусії окреслено напрямок розвитку органічного виробництва на території Херсонщини, проведено оцінку перспектив та переваг розбудови органіки, інноваційних підходів в рослинництві.

Під час вказаного заходу його учасники мали можливість обговорити нагальні питання та сформувати необхідне підґрунтя для подальшого ділового економічного та інвестиційного співробітництва.

В ході панельної дискусії підписано дилерський договір між ВАТ «Гомсельмаш» (м.Гомель Республіка Білорусь) та ВАТ НПП «Херсонський машинобудівельний завод» (м. Херсон) про співробітництво у сфері реалізації сільськогосподарської техніки та запасних частин.

Також в рамках заходу підписано угоду про наміри  між ВАТ «Сахарторг» (м.Гомель Республіка Білорусь) та КП АФ радгосп «Білозерський» (Херсонська область) про постачання плодоовочевої продукції.

Comments are closed.