Економічно спроможні громади Херсонщини – запорука розвитку регіону

Роботу панелі «Економічно спроможні громади Херсонщини – запорука розвитку регіону» було організовано офісом реформ та регіонального розвитку у Херсонській області (координатор Оксана Сілюкова), Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України (виконавчий директор Лариса Оленковська).

Перед присутніми сільськими, селищними головами виступили представники експертного середовища та їх колеги з інших областей України – лідерів з проведення децентралізації.

Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак – основний експерт і один з розробників проекту реформи децентралізації в Україні, розповів про стан реформи в державі по областях, при цьому зазначивши, що перспективний план з об’єднання громад у Херсонській області є одним із кращих в Україні.

Андрій Гінкул з Інституту Громадянського Суспільства, який є керівником проекту ЄС “Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні” виступив з доповіддю: «Агентство регіонального розвитку області як інструмент для супроводу інвестицій в регіоні», в якій презентував цілі і завдання роботи агенції з впровадження реформи децентралізації в областях.

Керівник проекту «DOBRE» Бері Рід представив увазі присутніх свій проект – (DecentralizationOfferingBetterResultsandEfficiency – DOBRE). Це новий п`ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку у сфері розбудови місцевого самоврядування, за допомогою якого планується надати комплексну допомогу українським громадам у розмірі 50 млндол.США протягом 2016 – 2021 років.

Він поінформував, що загалом для співпраці буде відібрано близько
75 об’єднаних громад з 7 пілотних областей України, до яких входить і Херсонщина.

Питання реформування закладів освіти в межах реформи децентралізації та створення на базі об’єднаних територіальних громад освітніх округів порушив у своїй доповіді начальник управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Євген Криницький.

Було також розглянуто питання реформування закладів охорони здоров’я та взаємозв’язок цього процесу з реформою децентралізації.

Колеги представників місцевого самоврядування з інших областей поділилися своїм досвідом та відповіли на численні запитання присутніх.