Представлено проект транспортно-логістичного коридору через «водні ворота України»

В рамках форуму відбулась панельна дискусія на тему: «Глобалізація зовнішньоекономічних процесів через розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та відновлення річкового судноплавства», основна тематика якої була присвячена  представленню проекту транспортно-логістичного коридору через «Водні ворота України». Модератором виступив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

В рамках дискусії генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський окреслив можливості створення потужного
транспортного хабу України завдяки розбудові транспортної
логістики, представив стратегію діяльності компанії щодо проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії судноплавного шляху Е-40 для збільшення річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, а також впровадження контейнерних перевезень і транспортування навалочних вантажів по річці Дніпро до Республіки Білорусь (потенційний вантажообіг до 25 млн тонн на рік). Також Олексій Опанасович повідомив учасникам про наміри компанії щодо можливості будівництва гирлового порту саме на Херсонщині.

Ідею створення зазначеного коридору підтримала й Білоруська сторона, зокрема Генеральний консул Республіки Білорусь в Одесі Володимир Чехлов, а також представник профільного Міністерства інфраструктури України, радник Міністра Юрій Гусєв.

Участь у панельній дискусій взяв голова Гомельського обласного виконавчого комітету Володимир Дворнік, який нагадав, що під час нещодавньої зустрічі Президентів України та Білорусь обговорювалось питання щодо необхідності й перспектив збільшення товарообігу між країнами за рахунок використання водних шляхів. В рамках виконання укладених домовленостей в Гомельській області вже розпочато проект будівництва порту в селі Нижні Жари Гомельської області, який стане транспортним хабом та з’єднає Україну, Білорусь та Європейські держави здійснивши днопоглиблення річок Прип’ять та Дніпро.

Інший цікавий проект, представлений в рамках панельної дискусії був присвячений пропозиції створення «сухого порту» та заводу по гранулюванню калійних добрив на базі колишнього ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», який увійде в концепцію створення Чорноморсько-Балтійського транспортно-логістичного коридору, що з’єднає вантажні потоки з Ірану та інших країн Близького Сходу з Україною та Європою. Проект представив директор ТОВ «Амалтея» Сергій Рибачок.

Дану ідею підтримав та висловив наміри щодо її підтримки з боку Іранських партнерів голова Українсько-Арабської ділової ради пан Аббас Хашемі.

На підтвердження серйозності спільних намірів подальшої кооперації на завершення дискусії було укладено Меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом та компанією «НІБУЛОН».

Comments are closed.