Панельні дискусії

«Глобалізація зовнішньоекономічних процесів через розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та відновлення річкового судноплавства»

Представленно проект транспортно-логістичного коридору через «Водні ворота України»

Модератором виступив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Володимир Дворнік: нагадав, що під час нещодавньої зустрічі Президентів України та Білорусь обговорювалось питання щодо необхідності й перспектив збільшення товарообігу між країнами за рахунок використання водних шляхів. В рамках виконання укладених домовленостей в Гомельській області вж’е розпочато проект будівництва порту в селі Нижні Жари Гомельської області, який стане транспортним хабом та з’єднає Україну, Білорусь та Європейські держави здійснивши днопоглиблення річок Прип’ять та Дніпро.

Ідею створення зазначеного коридору підтримали, Генеральний консул Республіки Білорусь в Одесі Володимир Чехлов, а також представник профільного Міністерства інфраструктури України, радник Міністра Юрій Гусєв.

В рамках дискусії генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський окреслив можливості створення потужного транспортного хабу України завдяки розбудові транспортної логістики, представив стратегію діяльності компанії щодо проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії судноплавного шляху Е-40 для збільшення річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, а також впровадження контейнерних перевезень і транспортування навалочних вантажів по річці Дніпро до Республіки Білорусь (потенційний вантажообіг до 25 млн тонн на рік). Також Олексій Опанасович повідомив учасникам про наміри компанії щодо можливості будівництва гирлового порту саме на Херсонщині.

 Сергій Рибачок – директор ТОВ «Амалтея» представив цікавий проект, присвячений створенню «сухого порту» та заводу по гранулюванню калійних добрив на базі колишнього ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», який увійде в концепцію створення Чорноморсько-Балтійського транспортно-логістичного коридору, що з’єднає вантажні потоки з Ірану та інших країн Близького Сходу з Україною та Європою. 

Дану ідею підтримав та висловив наміри щодо її підтримки з боку Іранських партнерів голова Українсько-Арабської ділової ради пан Аббас Хашемі.

На підтвердження серйозності спільних намірів подальшої кооперації на завершення дискусії було укладено Меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом та компанією «НІБУЛОН».

«Перспективи розвитку виробництва електроенергії в Україні за рахунок відновлювальних джерел».

Модератором панельної дискусії виступив Конеченков Андрій Євгенович, голова правління ГС «Українська вітроенергетична асоціація».

В рамках панельної дискусії було обговорено затверджену Кабінетом Міністрів України енергетичну стратегію України, яка передбачає 25 % розвитку відновлювальних джерел енергії до 2035 року. Детальні роз’яснення  щодо подальшого виконання стратегії дала заступник профільного міністерства пані Наталія Бойко.

Завантажити презентацію

Сергій Савчук, голова Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук підкреслив, що Уряд на сьогодні створює певні стимулюючі положення для інвестиційної діяльності в сфері відновлювальної енергетики.

Голова АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко зауважив, що вказаний банк в рамках укладеного у 2016 році під час ІХ Форуму меморандуму з Херсонською обласною державною адміністрацією протягом 2016 – 2017 років  проінвестував 1 мільярд 200 мільйонів гривень в «екологічні проекти» Херсонщини (2 проекти). На подальшу перспективу на Херсонщині для інвестування розглядається ще 13 проектів.

В рамках панельної дискусії було обговорено основні тенденції щодо залучення інвестиційних ресурсів в розбудову сектору відновлювальної енергетики в Україні, а також представлено проект в даній сфері, що було урочисто відкрито саме в рамках Форуму, а саме будівництво вітроелектростанції «Новотроїцьке» (перша черга 15 МВт, загальна потужність – 140 МВт).

Загалом, проект передбачає в найближчому майбутньому реалізацію низки проектів з будівництва вітрових електростанцій, а саме:

– «Овер’янівська» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького та Генічеського районів;

– «Новотроїцька» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького району;

– «Каланчацька» ВЕС потужністю 300 МВт на території Каланчацького району;

– «Чаплинська» ВЕС потужністю 300 МВт на території Чаплинського району.

Завантажити презентацію

Державний Секретар Швеції з питань екології та клімату пані Єва Сведлінг прокоментувала ситуацію щодо положень та виконання Паризької угоди про зміну клімату, яку Україна також ратифікувала та взяла на себе зобов’язання щодо виконання, а також поділилась досвідом Швеції щодо політики зменшення викидів від промислових підприємств шляхом переходу на альтернативні технології.

Ще одним визначним заходом, який відбувся в рамках Міжнародного інвестиційного форуму стало урочисте відкриття першої черги ВЕС «Новотроїцьке» ТОВ «Віндкрафт Україна» (потужність 1 черги – 15 МВт, орієнтовний обсяг внесених інвестицій  – 50 млн євро). Загальна потужність проекту становитиме 69,3 МВт та буде введена в експлуатацію до кінця 2018 року.

В будівництві вітропарку було використано світові новітні розробки у галузі генерації «зеленої» електроенергії. Вітроелектроустановки, що встановлює компанія «Віндкрафт Україна», є найновітнішими й найсучаснішими не тільки на території України, а й у світі.

Компанією планується будівництво нової ВЕС загальною потужністю 96 МВт. Також, закінчується підготовча робота по проекту будівництва ВЕС Каланчак та ВЕС Чаплинка загальною потужністю 600 МВт.

З метою підтвердження намірів щодо реалізації інвестиційних проектів на території Херсонської області у сфері відновлювальних джерел енергії між Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Віндкрафт Україна» укладено меморандум про співпрацю.