Пост-реліз

В області пройшов ІХ Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток»

30 вересня – 01 жовтня 2016 року в м.Нова Каховка проходив ІХ Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток».

Захід зібрав близько 650 учасників з різних країн світу та регіонів України, у тому числі 14 представників дипломатичного корпусу (Казахстан, Македонія, Білорусь, Польща, Канада, Малайзія, Швеція, Румунія, Угорщина, Литва, КНР, ПАР, Швейцарія), 25 іноземних делегацій з Іраку, Індії, Кувейту, Туреччини, Азербайджану, Швеції, В’єтнаму, Австрії, США, а також представники центральних й місцевих органів виконавчої влади, широке представництво бізнесу й інвестиційних компаній, громадські організації та науковці.

Учасників Форуму вітали: Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Вячеслав Негода, Президент торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Надзвичайний та Повноважний Посол Македонії в Україні пан СТОЛЕ ЗМЕЙКОСКІ, Голова правління ПАТ АБ “Укргазбанк” Кирило Шевченко, Бізнес-омбудсмен в Україні пан Альгірдас Шемета, голова правління Міжнародного трейд-клубу в Україні пан Кадар Андраш, а також народні депутати України від Херсонщини Олександр Співаковський та Сергій Хлань.

Партнером цьогорічного Форуму виступила Програма Американського агентства міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні». У зв’язку з цим на Форум завітала команда Програми на чолі з її директором пані Тамарою Соляник, яка відзначила важливість проведення подібних заходів на регіональному рівні для поліпшення бізнес-клімату в області та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

В рамках урочистої гала сесії Форуму було презентовано 5 потужних інвестиційних проектів, які плануються або пропонуються до реалізації на Херсонщині у середньостроковій перспективі. Серед них слід відмітити потужний проект з будівництва ТОВ СП „НІБУЛОН” об’єкта транспортної інфраструктури „Перевантажувальний термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт” в м. Гола Пристань Херсонської області, який було презентовано Героєм України, Генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським.

Проект з будівництва готельно-апартаментного туристичного комплексу в м.Скадовськ представив почесний консул Королівства Швеція в Україні, відомий інвестор та громадський діяч України Карл Стурен.

Олександр Адамчик, в.о. заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, представив учасникам заходу неосяжний потенціал області в сфері альтернативної енергетики, будівництва сміттєпереробних підприємств за новітніми технологіями. Увагу учасників Форуму привернула запропонована кількість земельних ділянок, а саме 52 вільних та придатних для будівництва об’єктів альтернативної енергетики за зеленим тарифом.

Одним з найактуальніших напрямків регіонального розвитку визнано створення індустріальних парків, що дозволяє забезпечувати нові робочі місця, відновлювати промислові потужності та збільшувати податкові надходження в місцеві бюджети.

Так, на ІХ Міжнародному інвестиційному форумі було представлено 2 проекти зі створення індустріальних парків на базі потужних промислових підприємств, зокрема генеральний директор ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» представив концепцію розбудови згаданого підприємства на площі 73 га.

Також учасники ознайомились з інвестиційною пропозицією щодо ефективного використання виробничих потужностей та земельної ділянки площею 48 га на базі ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат».

У рамках Форуму пройшло третє засідання Ради туристичних міст і регіонів, модератором якого виступив начальник управління туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга. Для участі у засіданні завітали близько 40 представників туристичного бізнесу та регіональної влади з усіх туристичних областей України.

Також під час Форуму було проведено двосторонні зустрічі у форматі В2В з членами Міжнародного трейд-клубу в Україні, у ході яких представники бізнесу області мали змогу поспілкуватись та започаткувати контакти з представниками торгових та економічних відділів дипломатичних представництв різних країн в Україні. Для широкого ознайомлення з потенціалом Херсонщини в різних галузях делегація трейд-клубу на чолі з головою правління Кадаром Андрашом прибула до області 29 вересня та провела ряд попередніх зустрічей з бізнес-колами області, відвідала ряд промислових підприємств.

В рамках Форуму було підписано 9 меморандумів про співпрацю, які заклали надійний фундамент для реалізації інвестиційних проектів та 3 партнерських програм на найближчі роки. Зокрема, обласною державною адміністрацією в особі її голови Андрія Гордєєва укладено:

– Меморандум про співпрацю та партнерство з ТОВ СП «НІБУЛОН», яким підтверджується готовність інвестора до впровадження інвестиційних проектів з будівництва нових елеваторних ємностей та перевантажувальних терміналів вздовж річки Дніпро на території Херсонської області та розвитку водного туризму шляхом організації річкових подорожей та круїзів для населення регіону;

– Меморандум про співробітництво у сфері впровадження ТОВ «Морські ворота» інвестиційного проекту «Створення готельно- апартаментного комплексу» в м.Скадовськ;

– Меморандум про співпрацю та партнерство з ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»;

– Меморандум про співпрацю з Китайською Торговою Асоціацією;

– Меморандум про співпрацю та взаємодію з Координатором Проекту Міжнародного торгового центру при ООН «Розвиток дорожньої карти ланцюга створення вартості для майбутнього плодоовочевого сектора»;

– Меморандуму про співпрацю та взаємодію з програмою Агентства США з міжнародного розвитку DOBRE в сфері сприяння впровадженню децентралізації в області;

– Меморандум про співробітництво у сфері розвитку індустрії торгівлі Херсонської області з ТОВ «Будхаус Груп» (ТРЦ «Фабрика»);

– Меморандум про наміри щодо реалізації проектів у галузі сонячної енергетики в Херсонській області з громадською спілкою “Фонд розвитку та інновацій житлово-комунального господарства”;

– Меморандум про співробітництво у сфері впровадження інвестиційного проекту «Відновлення та будівництво нових іригаційних систем» з ТОВ «АГРО – ТОРГІВЕЛЬНА ФІРМА «АГРО-ДІЛО».

Платформа ділового спілкування Форуму включала роботу шести паралельних майданчиків. Окрім Засідання Ради туристичних міст та регіонів, відбулась панельна дискусія: «Інвестиції в агробізнес», модератором якої виступив Андрій Стефанович, директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики України, панельна дискусія: «Промисловість, транспортна інфраструктура, енергоефективність та їх інвестиційна привабливість», круглий стіл: «Бізнес- клімат: від визначення проблем до конкретних кроків» під головуванням голови правління ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» Ігоря Бураковського та за підтримки програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», а також панельна дискусія: «Економічно спроможні громади Херсонщини – запорука розвитку регіону».

Окремим креативним майданчик для презентації власних проектів та ідей працювала Start-up майстерня «Територія креативних ідей».

Другий день Форуму було присвячено практичному ознайомленню з потенціалом Херсонщини. Учасникам заходу було запропоновано чотири інформаційні тури для відвідання за такими напрямками, як:

– Аграрний сектор – можливості для повного циклу виробництва;

– Промисловість – браунфілди та території для розвитку ваших технологій;

– Транспортний хаб – морські та повітряні ворота України;

– Туристична перлина України – синергія природи та гостинності Херсонців.

Кожен тур включав об’єкти та підприємства, які успішно працюють в області завдяки роботі з іноземними та вітчизняними інвесторами, а також інвестиційні майданчики потенційно цікаві для інвесторів.