Таврійські горизонти 2017

Шановні гості та партнери!

29 – 30 вересня 2017 року в м.Нова Каховка проходив

Х Міжнародний інвестиційний форум

«Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток»

«Херсонщина – платформа екоінвестицій»

Форум організовано за підтримки:

Таврійські Горизонти 2017 це:

учасників
представників дипломатичного корпусу з різних країн світу
представницьких кіл іноземних компаній

Білорусь

Єгипет

Нідерланди

Саудівська Аравія

Канада

Норвегія

Китай

Йорданія

Південна Корея

Таджикистан

Німеччина

Швеція

Палестина

Туреччина

Італія

Іран

Узбекистан

Казахстан

Румунія

Польща

В рамках форуму відбулась панельна дискусія на тему: «Глобалізація зовнішньоекономічних процесів через розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та відновлення річкового судноплавства»

Основна тематика якої була присвячена  представленню проекту транспортно-логістичного коридору через «Водні ворота України».

Модератором виступив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

В рамках дискусії генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський окреслив можливості створення потужного транспортного хабу України завдяки розбудові транспортної логістики, представив стратегію діяльності компанії щодо проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії судноплавного шляху Е-40 для збільшення річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, а також впровадження контейнерних перевезень і транспортування навалочних вантажів по річці Дніпро до Республіки Білорусь (потенційний вантажообіг до 25 млн тонн на рік). Також Олексій Опанасович повідомив учасникам про наміри компанії щодо можливості будівництва гирлового порту саме на Херсонщині.

Ідею створення зазначеного коридору підтримали, Генеральний консул Республіки Білорусь в Одесі Володимир Чехлов, а також представник профільного Міністерства інфраструктури України, радник Міністра Юрій Гусєв.

Голова Гомельського обласного виконавчого комітету Володимир Дворнік, нагадав, в Гомельській області вж’е розпочато проект будівництва порту в селі Нижні Жари Гомельської області, який стане транспортним хабом та з’єднає Україну, Білорусь та Європейські держави здійснивши днопоглиблення річок Прип’ять та Дніпро.

Завантажити презентацію

Інший цікавий проект, представлений в рамках панельної дискусії був присвячений пропозиції створення «сухого порту» та заводу по гранулюванню калійних добрив на базі колишнього ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», який увійде в концепцію створення Чорноморсько-Балтійського транспортно-логістичного коридору, що з’єднає вантажні потоки з Ірану та інших країн Близького Сходу з Україною та Європою. Проект представив директор ТОВ «Амалтея» Сергій Рибачок.

Дану ідею підтримав та висловив наміри щодо її підтримки з боку Іранських партнерів голова Українсько-Арабської ділової ради пан Аббас Хашемі.

На підтвердження серйозності спільних намірів подальшої кооперації на завершення дискусії було укладено Меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом та компанією «НІБУЛОН».

Не менш актуальною темою, яка розглядалась в рамках Форуму стала панельна дискусія «Перспективи розвитку виробництва електроенергії в Україні за рахунок відновлювальних джерел».

Модератором панельної дискусії виступив Конеченков Андрій Євгенович, голова правління ГС «Українська вітроенергетична асоціація».

Завантажити презентацію

В рамках панельної дискусії було обговорено затверджену Кабінетом Міністрів України енергетичну стратегію України, яка передбачає 25 % розвитку відновлювальних джерел енергії до 2035 року. Детальні роз’яснення  щодо подальшого виконання стратегії дала заступник профільного міністерства пані Наталія Бойко.

Сергій Савчук, голова Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук підкреслив, що Уряд на сьогодні створює певні стимулюючі положення для інвестиційної діяльності в сфері відновлювальної енергетики.

Голова АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко зауважив, що вказаний банк в рамках укладеного у 2016 році під час ІХ Форуму меморандуму з Херсонською обласною державною адміністрацією протягом 2016 – 2017 років  проінвестував 1 мільярд 200 мільйонів гривень в «екологічні проекти» Херсонщини (2 проекти). На подальшу перспективу на Херсонщині для інвестування розглядається ще 13 проектів.

В рамках панельної дискусії було обговорено основні тенденції щодо залучення інвестиційних ресурсів в розбудову сектору відновлювальної енергетики в Україні, а також представлено проект в даній сфері, що було урочисто відкрито саме в рамках Форуму, а саме будівництво вітроелектростанції «Новотроїцьке» (перша черга 15 МВт, загальна потужність – 140 МВт).

Загалом, проект передбачає в найближчому майбутньому реалізацію низки проектів з будівництва вітрових електростанцій, а саме:

– «Овер’янівська» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького та Генічеського районів;

– «Новотроїцька» ВЕС потужністю 69,3 МВт на території Новотроїцького району;

– «Каланчацька» ВЕС потужністю 300 МВт на території Каланчацького району;

– «Чаплинська» ВЕС потужністю 300 МВт на території Чаплинського району.

Завантажити презентацію

Державний Секретар Швеції з питань екології та клімату пані Єва Сведлінг прокоментувала ситуацію щодо положень та виконання Паризької угоди про зміну клімату, яку Україна також ратифікувала та взяла на себе зобов’язання щодо виконання, а також поділилась досвідом Швеції щодо політики зменшення викидів від промислових підприємств шляхом переходу на альтернативні технології.

З метою підтвердження намірів щодо реалізації інвестиційних проектів на території Херсонської області у сфері відновлювальних джерел енергії між Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Віндкрафт Україна» укладено меморандум про співпрацю.

В рамках платформи ділового спілкування Форуму «Зелені інвестиції – драйвер розвитку територій» було проведено 4 панельні дискусії:

Панельну дискусію «Розбудова агропромисловості – фундамент майбутнього» модерував голова Комітету агропромислового комплексу при Торгово-Промисловій Палаті України Олег Юхновський.

Спікерами зазначеного заходу виступали: міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Михайло Малков; Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков; Академік, член Президії Національної академії аграрних наук України В’ячеслав Власов.

В ході панельної дискусії підписано дилерський договір між  ВАТ «Гомсельмаш» (м.Гомель Республіка Білорусь) та ВАТ НПП «Херсонський машинобудівельний завод» (м. Херсон) про співробітництво у сфері реалізації сільськогосподарської техніки та запасних частин та угоду про наміри  між ВАТ «Сахарторг» (м.Гомель Республіка Білорусь) та КП АФ радгосп «Білозерський» (Херсонська область) про постачання плодоовочевої продукції.

Завантажити презентацію
Завантажити презентацію

Панельна дискусія найактивніших представників туристичної спільноти Херсонщини на тему: «Стратегічні інструменти розвитку туризму та індустрії гостинності» відбулась за участю Михайла Тітарчука, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Павла Шеремети, українського менеджера-економіста, засновника компанії «Proryv.in.ua»; Емми Турос, виконавчого директора Канадсько-Української Торгової Палати; Руслана Осипенка, виконавчого директора Китайської торгівельної асоціації.

Обговорювали питання, пов’язані із забезпеченням високих стандартів та безпеки туризму, підвищенням рівня обслуговування та якості надання туристичних послуг, створенням умов для сталого розвитку внутрішнього та в’їзного туризму. Говорили про канадські інвестицій в туризм та рекреацію Херсонщини, про створення умов для готовності залучення китайських туристичних потоків в область, про позитивні і негативні чинники туризму області, про успіхи та напрямки, які ще потребують удосконалення та особливої увагу з боку керівництва влади, про вектори подальшої роботи та необхідність практичного запровадження наявних унікальних міжнародних моделей менеджменту управління туристичною галуззю.

В рамках панельної дискусії «Впровадження «зелених технологій» сьогодні – ключ до сталого розвитку»  було представлено інвестиційний потенціал відновлювальної енергетики Херсонської області.

Яскравим прикладом інвестиційної привабливості даної сфери стала презентація проекту будівництва Дніпро-Бузької вітрової електростанції сумарною потужністю 110 МВт, яка планується до впровадження вже найближчим часом.

Напрямок розвитку енергетики з використанням сонця висвітлив заступник директора по південному регіону холдингу KNESS, які реалізували цілу низу проектів на Херсонщині у 2017 році.

Після виступу, за темою «Інвестиційний потенціал відновлювальної енергетики Херсонської області» представники закордонних інвесторів з Німеччини висловили бажання детальніше познайомитися з можливостями у вказаному напрямку та пообіцяли у робочому порядку зустрітися для обговорення можливих напрямків співробітництва у сфері дахових ФЕС великої потужності на дахах комунальних об’єктів області.

Завантажити презентацію

В ході панельної дискусії «Розвиток ОТГ в рамках співпраці з інституціями розвитку» було обговорено ряд важливих питань щодо реалій об’єднаних територіальних громад на Херсонщині, перспектив їх розвитку та основних напрямків їх економічного зростання.

Під час дискусії учасники обговорили ситуацію, що склалася з ОТГ на Херсонщині, було презентовано потенційні можливості ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» для ОТГ Херсонщини і шляхи реалізації стратегічного планування й економічних проектів на власних територіях.

Також були представлені ключові компетенції та успішні приклади співпраці об’єднаних територіальних громад з «Агенцією регіонального розвитку» на території України, а запрошені іноземні гості панельної дискусії поділилися досвідом щодо імплементації в українські реалії досвіду європейського стратегічного планування.

30 вересня відбулось урочисте відкриття унікального науково-виробничого підприємства «5 Element» в м.Гола Пристань.

Основними напрямами роботи є розробка і виробництво екологічно чистих мікродобрив для сільськогосподарських культур для відтворення родючості ґрунтів та підвищення врожаю.

Привітати компанію завітали Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Генеральний консул Білорусі в Одесі Володимир Чехлов, Секретар з економічних питань Румунії в Україні пан Валентин Мамант, Почесний консул України у м.Падуя Марко Тозон, представники бізнесу з Єгипту, Судану, Алжиру тощо, фермери Херсонщини.

На даний момент виробничо-лабораторний комплекс в місті Гола Пристань Херсонської області має площу понад 2500 м кв., виробничі цехи – 825 м кв.

Напрямок роботи:

– розробка і виробництво екологічно чистих мікродобрив для сільськогосподарських культур для відтворення родючості ґрунтів та підвищення врожаю;

– виробництво препаратів, які підвищують ефективність галузей АПК: для рослинництва в АПК;

– вирощування та переробка продукції рослинництва.

Підприємство планує виробляти до 50 тонн мікродобрив щороку та забезпечувати його реалізацію по всьому світу. Наразі вже укладено домовленості про співпрацю з Литвою, Словаччиною, Чехією, Алжиром, Тунісом, Марокко, Єгиптом, Суданом, Угандою, Оманом, В’єтнамом, Брунеєм, Індонезією, Камбоджею, Лаосом, Малайзією, Сінгапуром, М’янмою, Таїландом, Казахстаном, Узбекистаном, Туркменією продукція буде також реалізовуватися і в Україні.

В рамках заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією в особі Андрія Гордєєва та Україно-Арабською Діловою Радою в особі Шейха Імада Абу Алруб . 

Також, 30 вересня відбувся перший Форум молодіжного підприємництва.

Під час заходу представники міжнародних фондів підтримки малого та середнього бізнесу, місцевої влади, молоді, бізнесу, навчальних закладів Херсонської області обговорювали проблеми та перспективи розвитку молодіжного підприємництва.

Спікерами заходу стали: Віктор Лях (президент Фонду Східна Європа), Тамара Соляник (директор Програми USAID ЛЕВ), Ігор Бураковський (старший радник Програми USAID ЛЕВ, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій), Володимир Сироватко (заступник міського голови Нової Каховки), Павло Ярмій (керівник проекту «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища», директор
ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад»).

Під час заходу обговорювали: провідні тренди світового розвитку молодіжного підприємництва, впровадження нових форм співпраці з громадськими організаціями та міжнародними фондами, ролі сьогоднішнього підприємництва в форматі глобального розвитку територій, підвищення підприємницької активності молоді Херсонщини, створення інституції підтримки та розвитку підприємців-початківців (молодіжні центри, бізнес-інкубатори, коворкінги та хаби), навчальні інновації у підготовці молодих підприємців, соціальне підприємництво та креативна економіка.

В рамках форуму відбулись презентації найкращих бізнес-планів молоді що пройшла навчання за програмою «Початок та розвиток власної справи» – «Кафе швидкого харчування» (Іван Парфьонов), «Аптечний кіоск» (Жанна Боднар-Галіуліна), «Пральня» (Андрій Кривенко), «Салон краси» (Анастасія Лисакова), «Urbanslace NK» (Ольга Орлова), «Горіховий сад» (Максим Чепелюк).

Учасників Форуму вітали: