«Зелені інвестиції – драйвер розвитку територій»

«Стратегічні інструменти розвитку туризму та індустрії гостинності»

Панельна дискусія відбулась за участю Михайла Тітарчука, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Павла Шеремети, українського менеджера-економіста, засновника компанії «Proryv.in.ua»; Емми Турос, виконавчого директора Канадсько-Української Торгової Палати; Руслана Осипенка, виконавчого директора Китайської торгівельної асоціації.

Обговорювали питання, пов’язані із забезпеченням високих стандартів та безпеки туризму, підвищенням рівня обслуговування та якості надання туристичних послуг, створенням умов для сталого розвитку внутрішнього та в’їзного туризму. Говорили про канадські інвестицій в туризм та рекреацію Херсонщини, про створення умов для готовності залучення китайських туристичних потоків в область, про позитивні і негативні чинники туризму області, про успіхи та напрямки, які ще потребують удосконалення та особливої увагу з боку керівництва влади, про вектори подальшої роботи та необхідність практичного запровадження наявних унікальних міжнародних моделей менеджменту управління туристичною галуззю.

Голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик спільно із Олексієм Плющем засновником ТОВ «Скадовськ-Аква» та мережі дельфінаріїв «Акварель» презентували туристично-інвестиційні можливості Скадовську – курорту державного значення та інвестиційний проект «Будівництво нового міжнародного лікувального центру реабілітації та відпочинку на базі Скадовського дельфінарію.

Спільний проект керівництва національного природного парку «Нижньодніпровський» та Новокаховської міської ради «Рекреаційно-туристичні перспективи острову Козацький» презентували Сергій Шкарупа заступник директор національного природного парку та Володимир Сироватко заступник Новокаховського міського голови. Проект різноплановий и передбачає створення різноманітних локацій, відпочинкових зон, кемпінгів, екологічних зон та зон історико-культурної реконструкції.

Керівництвом Генічеського району та Щасливцевської сільської ради було представлено потенціал Арабатської Стрілки як території здоров’я, краси та сили.

Під час заходу були презентовані нові рекламно-іміджеві промоційні відеоролики про Херсонщину «Арабатська Стрілка — територія здоров’я, краси та сили», «Подієвий туризм», «Активні види відпочинку», «Полювання», які будуть завантажені з жовтня у вільний доступ мережі Інтернет.

Вікторія Кулакова, керівник чисельних проектів з розвитку туризму на території Херсонської області ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійське об’єднання територіальних громад» зробила анонс абсолютно нових подій наступного сезону — серію інноваційних гастрофестів таврійського краю.

«Розбудова агропромисловості – фундамент майбутнього»

Модерував голова Комітету агропромислового комплексу при Торгово-Промисловій Палаті України Олег Юхновський.

Спікерами зазначеного заходу виступали: міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Михайло Малков; Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков; Академік, член Президії Національної академії аграрних наук України В’ячеслав Власов.

Крім того, учасники заходу  мали можливість ознайомитися з концепцією створення Центру інноваційного розвитку сільських територій при Інституті зрошувального землеробства НААН України, який за мету матиме прискорення інноваційних процесів в аграрному секторі економіки та посилення впливу аграрної науки на конкурентоспроможність галузей сільського господарства і переробної промисловості.

Водночас в ході заходу презентовано концепцію впровадження Проекту AGROPORT, який націлений на підтримку збуту та розвитку дрібного і середнього фермера та в рамках якого у 2018 році планується провести відповідний Форум на території Херсонської області.

В рамках дискусії окреслено напрямок розвитку органічного виробництва на території Херсонщини, проведено оцінку перспектив та переваг розбудови органіки, інноваційних підходів в рослинництві.

Концепція заходу полягала у висвітленні переваг інвестування у розвиток сільського господарства Херсонської області, презентації найактуальніших на сьогоднішній день інвестиційних векторів агропромислової галузі Херсонщини та представленні експортного потенціалу аграрного сектору регіону.

Під час панельної дискусії було презентовано найважливіші стратегічні напрямки розвитку агропромислового комплексу, зокрема розглянуто питання щодо впровадження сучасних концепцій органічного виробництва, виноробства, зрошення та сільськогосподарського машинобудування, крім того окреслено питання просування аграрної продукції на європейські ринки.

В ході панельної дискусії підписано дилерський договір між ВАТ «Гомсельмаш» (м.Гомель Республіка Білорусь) та ВАТ НПП «Херсонський машинобудівельний завод» (м. Херсон) про співробітництво у сфері реалізації сільськогосподарської техніки та запасних частин та угоду про наміри  між ВАТ «Сахарторг» (м.Гомель Республіка Білорусь) та КП АФ радгосп «Білозерський» (Херсонська область) про постачання плодоовочевої продукції.

«Впровадження «зелених технологій» сьогодні – ключ до сталого розвитку»

Після виступу, за темою «Інвестиційний потенціал відновлювальної енергетики Херсонської області» представники закордонних інвесторів з Німеччини висловили бажання детальніше познайомитися з можливостями у вказаному напрямку та пообіцяли у робочому порядку зустрітися для обговорення можливих напрямків співробітництва у сфері дахових ФЕС великої потужності на дахах комунальних об’єктів області.

Яскравим прикладом інвестиційної привабливості даної сфери стала презентація проекту будівництва Дніпро-Бузької вітрової електростанції сумарною потужністю 110 МВт, яка планується до впровадження вже найближчим часом.

Напрямок розвитку енергетики з використанням сонця висвітлив заступник директора по південному регіону холдингу KNESS, які реалізували цілу низу проектів на Херсонщині у 2017 році.

«Розвиток ОТГ в рамках співпраці з інституціями розвитку»

У дискусії взяли участь керівники діючих ОТГ та представники бізнес середовища даних громад, потенційних ОТГ, громадські діячі, які займаються розвитком МСП в області, представники міжнародної технічної допомоги для ОТГ, успішних ОТГ з інших областей.

Під час дискусії учасники обговорили ситуацію, що склалася з ОТГ на Херсонщині, було презентовано потенційні можливості ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» для ОТГ Херсонщини і шляхи реалізації стратегічного планування й економічних проектів на власних територіях.

Також були представлені ключові компетенції та успішні приклади співпраці об’єднаних територіальних громад з «Агенцією регіонального розвитку» на території України, а запрошені іноземні гості панельної дискусії поділилися досвідом щодо імплементації в українські реалії досвіду європейського стратегічного планування.

Виступили й ті, хто одні з перших очолили новоутворені громади, – це голови Музиківської, Асканійської, Присивашської та Чаплинської ОТГ. Вони поділилися власним досвідом і побажаннями в роботі та зазначили, що дуже важлива підтримка з боку кожного члена громади, адже це спільна праця над розбудовою власного оточення й розвитку місцевої інфраструктури.